1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień błogosławieństwo rodzin.
- po południu, o 15.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca - Godzina Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy. O 17.30 - Nabożeństwo Eucharystyczne.
- W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 15.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

2. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Roratnie, które odprawiane będą przez cały Adwent w dni powszednie o g. 6.30. Gorąco zapraszamy do uczestniczenia w tej celebracji ku czci Matki Bożej. Dla dzieci, po Mszy Świętej organizujemy tradycyjnie małe śniadanie w parafialnej kawiarence, a dorosłym proponujemy poranną kawę. Osoby, które mogą i chcą się włączyć w przygotowanie poczęstunku dla dzieci po Roratach prosimy o wpisywania się na listę dzisiaj w zakrystii, a od jutra w kawiarence.

3. Spotkanie Wolontariatu Parafialnego odbędzie się jutro o godz. 19.00.

4. W czwartek czynny będzie Punkt Porad Prawnych – w godzinach od 17.30 – 18.30.

5. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy ministrantów, lektorów oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00. Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy Kalasancjusza o godz. 17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów będzie o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych w domach odwiedzimy przed południem.

6. W sobotę – 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.30, 8.00 i 18.00. W godz. od 12 do 13 zapraszamy na nabożeństwo „Godziny Łaski”. Jest to odpowiedź na treść objawienia Matki Bożej w Montichiari (czyt. Montikiari) we Włoszech: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia… Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. „Godzina łaski” to również okazja do modlitwy za kapłanów.

7. W przyszłą niedzielę na godz. 16.30 serdecznie zapraszamy na koncert adwentowy w wykonaniu trzech chórów: chóru Cappella Marialis Bazyliki Mariackiej, chóru św. Michała oo. Paulinów na Skałce oraz naszego chóru parafialnego Gaudete.

8. Przed kościołem można dzisiaj nabyć ozdoby bożonarodzeniowe i kartki świąteczne przygotowane przez Centrum Kultury Calasanz. Ponadto pod chórem ofiarą możemy wesprzeć rozwój nowych zajęć dla dzieci, kupując symboliczną cegiełką w postaci kalendarza biurkowego bądź magnesu na samochód.

9. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić opłatki, które od ołtarza będzie można wziąć do swoich domów na wigilijny stół. Od przyszłej niedzieli rozprowadzać będziemy natomiast świece wigilijne „Caritas”, a do koszów będzie można składać trwałe produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla osób potrzebujących wsparcia.

10. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Janina Czwojdzińska, Irena Ziarko, Maria Broszkiewicz, Ryszard Kwiatkowski, Eleonora Sałęga, Andrzej Kurzawiński. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…