1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin. Po południu: O godz. 15.30 Msza dla dzieci pierwszokomunijnych, a o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali.

  2. Spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej będzie jutro, po wieczornej Mszy św., a Koła Przyjaciół Radia Maryja we wtorek, także po Mszy św. wieczornej.

  3. Ze spowiedzi będzie można skorzystać jutro, we wtorek i w środę od godz. 18.30. Przed spowiedzią odbędą się Nabożeństwa Pokutne z rachunkiem sumienia.

  4. Program celebracji Triduum Wielkiego Tygodnia przedstawia się następująco:
    - W Wielki Czwartek w godzinach rannych nie odprawia się Mszy Świętych. Zapraszamy natomiast wieczorem na godz. 18.00 na uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do g. 22.00.
    - W Wielki Piątek adoracja w „Ciemnicy” od g. 7.00. Po południu, o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii adoracja całonocna według następującego porządku:

GODZINA

GRUPA PARAFIALNA

REJON PARAFII

21.00 - 22.30

Rodziny Domowego Kościoła

i Chór Parafialny

ul. Meissnera 4 i 6, Żwirki i Wigury i ulice za stadionem Wieczysta

22.30 - 24.00

Duszpasterstwo akademickie
i młodzież gimnazjum i liceum

ul. Ostatnia, Kantora, Śliczna

24.00 - 1.30

Kręgi Biblijne

i Koło Radia Maryja

ul. Ugorek, Fiołkowa (stare bloki)

  1.30 - 3.00

Odnowa w Duchu Świętym 

i Wolontariat Parafialny

ul. Włodkowica i Janickiego

  3.00 - 4.30

Straż Honorowa NSPJ

 

ul. Meissnera 21, 33 i 35 i domy oraz Łąkowa, Ładna, Ogrodnicza,

  4.30 - 6.00

Żywy Różaniec, Grupa Różańca Papieskiego i Medytacji

ul. Pszona, Mogilska, Jana Pawła II, Czyżyńska, Janusa i Markowskiego

  6.00 - 7.00

 

Rada Parafialna

i  Akcja Katolicka

ul. Fiołkowa – nowe bloki

i Ułanów (bloki i domy)

 

- W Wielką Sobotę: Święcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 9.00 do 15.00. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 15.30. Potem do godz. 19.00 kościół będzie zamknięty, aby przygotować go do liturgii wieczornej.

- Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 20.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec
z osłonami. Bezpośrednio po liturgii wyruszy Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła.

Ponieważ Liturgia Wielkiej Soboty kończy się późno w nocy, w Niedzielę Wielkanocną nie będzie pierwszej Mszy Świętej o godz. 6.30.

Plan Triduum jest wywieszony w gablotach i jest też umieszczony na stronie internetowej. 

  1. Do skarbony - serca prosimy dzisiaj o składanie ofiar na kwiaty do wielkanocnego i całorocznego dekorowania kościoła. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne.

  2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Górecki, Andrzej Rusowicz, Janusz Kwiecień, Tadeusz Szyma, Bożena Mudyna, Małgorzata Kościelniak. Polecajmy dusze tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…