1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.

2. W najbliższy czwartek - 12 września nasz Zakon obchodzi uroczystość patronalną ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Sąsiednia parafia pijarów, przy ul. Dzielskiego przeżywa odpust parafialny.

3. W czwartek o godz. 19.00 rozpoczynają się spotkania obydwu istniejących w naszej parafii Kręgów Biblijnych.

4. W piątek – 13 września, po Mszy wieczornej będzie Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze świecami.

5. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego Gaudete. W tym roku nasz chór obchodzi rok jubileuszowy - 15 lat swego istnienia. Chcemy, aby był to czas dziękczynienia za wszystkie otrzymane dary i za wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania i obecnie go tworzą. Próby odbywają się raz w tygodniu, we wtorki, od 19.30 do 21.30. Cały czas można jeszcze dołączyć do naszych szeregów. Zapraszamy zwłaszcza panów, aby wzmocnili głosy męskie. Na nowe osoby s. Suzana będzie czekać w salce pod kościołem we wtorek od godz. 19.00.

6. Za tydzień, w niedzielę 15 września zapraszamy rodziców i dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii, na Mszę Św. o godz. 15.30. Po Mszy będzie spotkanie organizacyjne dla rodziców w górnym kościele. Na spotkaniu rodzice otrzymają deklarację, do wypełnienia. Lista dzieci przygotowujących się do I Komunii w naszej parafii będzie tworzona na podstawie wypełnionej deklaracji.

7. Serdecznie zapraszamy chętnych na spotkania modlitewne Wspólnoty Charyzmatycznej "Wieczyste Przymierze", która spotyka się w salkach pod kościołem. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę począwszy od niedzieli 15 września, o godzinie 19:00. Zapraszamy osoby poszukujące, przeżywające dobre i trudne chwile lub pragnące umocnić swoją wiarę. Możesz doświadczyć wspólnej modlitwy, wzajemnej pomocy i wsparcia od Boga i ludzi.

8. Parafialny Klub Sportowy PORTA od 10 września zaprasza dzieci na zajęcia siatkówki. Zajęcia są we wtorki i czwartki, dla dzieci z klas od V do VIII szkoły podstawowej - w godz. 17 - 18.30, a dla uczniów szkół średnich od 18.30 do 20.00. Centrum Kultury Calasanz od jutra zaprasza na zajęcia. Dziś po Mszach świętych o 11.00 i 12.30 można się spotkać z osobami prowadzącymi zajęcia oraz zapisać dziecko. Aktualny grafik zajęć znajduje się na stronie internetowej. Zapraszamy także osoby, które jako wolontariusze chciałyby się zaangażować w działalność Centrum i mogłyby pomóc w prowadzeniu zajęć.

9. Zapraszamy w najbliższą sobotę na 17.30 na nabożeństwo różańcowe, o 18.00 będzie Eucharystia, a po niej Droga Krzyżowa odprawiana wokół kościoła.

10. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Bronisława Weszka. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…