1. Dzisiaj, obchodzimy po raz trzeci Światowy Dzień Ubogich. Do skarbony – serca, możemy złożyć ofiarę dla potrzebujących z diecezji i parafii. Możemy również przyłączyć się do małopolskiego projektu Tele-Anioł (informacje na plakatach i ulotkach).

2. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka. Za tydzień błogosławieństwo obchodzących w listopadzie małżeńskie jubileusze. O godz. 17.30
– różaniec z wypominkami.

3. Przypominamy, że każdego dnia od godz. 17.30 adorujemy Najświętszy Sakrament, a po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W tym tygodniu spotkanie członków i sympatyków grup, po Mszy św. wieczornej
i wypominkach: w poniedziałek Akcji Katolickiej, we wtorek Koła Przyjaciół Radia Maryja,
w środę o godz. 19.30 Rady Parafialnej.

5. W piątek, we wspomnienie św. Cecylii nasza parafia jest zaproszona na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Modlitwa
w ciszy trwa od godz. 21.00 do 6.00 rano, w kaplicy adoracji. Od godz. 22.00 do 23.00 adorować będzie wspólnota Domowego Kościoła. Zapraszamy inne wspólnoty, rodziny i wszystkich parafian na modlitewne czuwanie.

6. W sobotę zapraszamy na Patrocinium - święto opieki św. Józefa Kalasancjusza.
Rozpoczęcie o godz. 15.00 w salkach pod kościołem. W programie, tradycyjnie loteria fantowa, zabawa oraz konkursy na najsmaczniejsze ciasto i plastyczny dla dzieci "Święty Józef Kalasancjusz - ksiądz i nauczyciel". Ciasta i prace konkursowe prosimy przynieść do godziny 14.30 do kawiarenki.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi. Na Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się włączenie nowych kandydatów do służby ministranckiej i kandydatek do scholi. Po południu zapraszamy służbę liturgiczną wraz z rodzinami na Agapę na godz. 16.00.

8. Również w przyszłą niedzielę, Rada Dzielnicy Prądnik Czerwony organizuje spacer kulturalno-historyczny pt. "Rakowice - pogrzebana wieś". Zbiórka o godz. 12:00 przy rondzie Młyńskim od strony ul. Sadzawki.

9. Zachęcamy, aby zapoznać się z Komunikatem Policji ostrzegającym przed oszustami. Umieszczony jest on na tablicach ogłoszeń.

10. W imieniu rodziców Kacpra i Fundacji Serca dla Maluszka dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 10 888,70 zł.

11. W czasie najbliższych ferii, od 27 stycznia do 1 lutego CK Calasanz organizuje zimowisko
w Łapszach Niżnych. Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku od 10 do 14 lat. W programie między innymi jazda na nartach. Informacje o zimowisku i zapisach na stronie internetowej Centrum lub w biurze.

12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: Janina Czuba, Helena Włodarczyk, Krystyna Gajowiec. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…