1. Nowy rok liturgiczny, w polskim Kościele będziemy przeżywać pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. W zakrystii możemy nabyć specjalny numer Źródła poświęcony tematyce Eucharystii.

2. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci, a za tydzień błogosławieństwo rodzin. O godz. 16.00 zapraszamy na koncert uwielbienia w wykonaniu prowadzącego adwentowe ćwiczenia zespołu Mocni w Duchu.

3. W poniedziałek nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00. Dodatkowo o godz. 17.00 nauka dla młodzieży klas 8 i szkól średnich w tym kandydatów do Bierzmowania z wszystkich roczników i grup. O godz. 19.30 nauka dla młodzieży studiującej, w tym z naszego Duszpasterstwa Akademickiego i pracującej. We wtorek o godz. 8.00 i 18.00 Msza św. z nauką i modlitwą o uzdrowienie. Naszą wdzięczność dla prowadzących rekolekcje okażemy zbiórką na tacę w poniedziałek i wtorek.

4. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Roratnie, które odprawiane będą przez cały Adwent, w dni powszednie o g. 6.30. Gorąco zapraszamy do uczestniczenia w celebracji ku czci Matki Bożej. Dla dzieci, po Mszy Świętej organizujemy tradycyjnie małe śniadanie w parafialnej kawiarence, a dorosłym proponujemy poranną kawę. Osoby, które mogą i chcą się włączyć w przygotowanie poczęstunku po Roratach prosimy o wpisywanie się na listę - dzisiaj w zakrystii, a od jutra w kawiarence.

5. W czwartek czynny będzie Punkt Porad Prawnych – w godzinach od 17.30 – 18.30.

6. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy czwartek miesiąca: Zapraszamy ministrantów, lektorów oraz ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie. Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy Kalasancjusza o godz. 17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
- Pierwszy piątek miesiąca: Wspominamy w liturgii św. Mikołaja, Biskupa i modlimy się w intencji dzieci. Msza Święta dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów będzie o g. 16.30. Pół godziny wcześniej spowiedź. Chorych odwiedzimy przed południem.
- Pierwsza sobota miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy o godz. 8.00. W intencji obrony życia dzieci nienarodzonych będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas adoracji do godz. 21.00.

7. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W godz. od 12.00 do 13.00, czyli w „Godzinie Łaski” zachęcamy do modlitwy czy to w kościele, czy też w domu. Po każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić opłatki i zaczniemy rozprowadzać świece wigilijne „Caritas”.
Przed kościołem będzie można nabyć ozdoby bożonarodzeniowe i kartki świąteczne przygotowane przez Centrum Kultury Calasanz. Na Mszę o godz. 15.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: Elżbieta Adamus i Krystyna Steczko. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …