1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w grudniu obchodzą jubileusze. W zakrystii można otrzymać opłatki na stół wigilijny. Ministranci rozprowadzają sianko wraz z obrzędem wieczerzy wigilijnej oraz nowy numer parafialnej gazety „Głos Ostrej Bramy” z planem tegorocznej kolędy. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne „Caritas”.

2. Nowenna do Dzieciątka Jezus dzisiaj o godz. 17.30 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Na godz. 20.00, bezpośrednio po ostatniej Mszy św., zapraszamy na wyjątkową liturgiczną modlitwę przygotowującą do Bożego Narodzenia. Akatyst jest hymnem do Matki Bożej z VI w., który opiewa życie Maryi i Narodzenie jej Syna. Został przygotowany przez parafialny Chór Gaudete i Chór Mieszany z sąsiedniej, pijarskiej parafii.

4. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. Zasiądziemy w rodzinach przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o chrześcijańskiej oprawie wigilijnej wieczerzy, czyli wspólnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu opłatkiem oraz o śpiewie kolęd. Na godz. 24.00 zapraszamy na „Pasterkę”. Przed „Pasterką”, o godz. 23.30 będzie modlitewne czuwanie i zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ofiary na tacę składane w czasie Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia Dziecka Poczętego.

5. W środę - Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę, z tym, że nie będzie porannej Mszy św. o godzinie 6.30.

6. W czwartek przypada święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych również niedzielny. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

7. W piątek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę świętych Młodzianków – męczenników.

8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Świętej Rodziny. Na Mszę Świętą o godz. 12.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku świętowali jubileusze 25 – lecia i 50 – lecia zawarcia sakramentu małżeństwa.

9. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską, według następującego planu:
27 grudnia (piątek) - ulice: Pilotów, Raciborskiego i Wereszyckiego, Podmiejska, Nieznana, Swojska i Majowa, Rozmarynowa, Wiejska i Startowa.
28 grudnia (sobota) - ulice: Anieli Krzywoń, Widna, Bajana i Żwirki i Wigury (domy) oraz bloki Żwirki i Wigury 18 i 28
Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 16.30.

10. Serdecznie dziękujemy za artykuły spożywcze, które składaliście dla potrzebujących. Dziękujemy za pomoc wolontariuszom i członkom Parafialnego oddziału „Caritas”.

11. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Cecylia Szafraniec, Władysław Pryl i Irena Mizura. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…