1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci. Za tydzień błogosławieństwo rodzin. Od godz. 15.00, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Godzina Miłosierdzia. O godz. 17.00. pierwsze w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Bardzo dziękujemy, w imieniu Pijarów, a nade wszystko dzieci ze szkoły w Kiblawan, na Filipinach za jałmużnę wielkopostną, którą złożyliście w środę popielcową. Dzięki Waszemu darowi serca zebraliśmy 19.137 zł.

3. Od jutra do środy odbędą się rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych. Rekolekcje wygłosi o Dawid Graczyk, pijar. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i prowadzącego.

4. W środę o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie grupy Wolontariatu Parafialnego. Zapraszamy nowe i chętne osoby. Coraz więcej starszych i chorych zgłasza się po pomoc.

5. Spotkania przygotowujące do Bierzmowania dla młodzieży z klas I szkól średnich po VIII klasie odbędą się w środę lub czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy również tych, którzy jeszcze się nie zapisali.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy w intencji powołań, również z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed Mszami świętymi. Msza św. dla uczniów szkół podstawowych o godz. 16.30. Chorych odwiedzimy przed południem.

8. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 17.15 Drogę Krzyżową dla dzieci poprowadzi Centrum Kultury Calasanz, po wieczornej Mszy Świętej dla wszystkich wiernych Akcja Katolicka.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 18.00 Msza św., a po niej adoracja do godz. 21.00.

10. Zapraszamy na 40-stą Jubileuszową pielgrzymkę Obrońców życia człowieka na Jasną Górę. Odbędzie się ona w sobotę 21 marca. Koszt pielgrzymki w całości pokrywają organizatorzy. Zapisy w zakrystii.

11. Centrum Kultury Calasanz zaprasza na zajęć gimnastyki rehabilitacyjnej. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki, o godzinie 9.00. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny do biura Centrum.

12. W przyszłą niedzielę Msza św. i spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 15.30.

13. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy wielkopostne parafialne rekolekcje. Poprowadzi je o. Piotr Hensel – Karmelita. Prosimy o zapoznanie się z programem (na plakatach i stronie internetowej parafii), zarezerwowanie sobie czasu, modlitwę oraz zachęcenie innych do udziału. W duchu odpowiedzialności za Kościół i wiarę sióstr i braci prosimy o zabranie jednego zaproszenia ze stolika pod chórem i przekazanie go jednej osobie lub rodzinie spośród sąsiadów, lub znajomych. Stwarzajmy sobie i innym możliwość do nawrócenia.

14. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Ewa Hamraj. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…