1. Zachęcamy, aby pierwszeństwo udziału w Mszach św. w kościele dać tym osobom, które zamawiały intencje.

2. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej w rodzinach, każdego dnia o godz. 20.30, podtrzymując tym samym łączność duchową z Kościołem i Parafią.

3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 i 18.30. Zachęcamy jednak, aby nabożeństwa pasyjne odprawiać w domach, korzystając z transmisji w mediach.

4. Przypominamy o spowiedzi przedświątecznej, zgodnie z nakazem wynikającym z drugiego przykazania kościelnego. W związku z tym, że nie będzie organizowanych specjalnych dni spowiedzi i nabożeństw pokutnych zachęcamy, aby już korzystać ze spowiedzi podczas dyżurów kapłanów każdego dnia od godz. 17.30 i w czwartki od godz. 15.00.

5. W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które jest też Dniem Świętości Życia. Polecamy, aby osoby, które chcą włączyć się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego rozpoczęły modlitwę indywidualnie. Deklaracje będzie można złożyć w dogodniejszym czasie, lub przesyłać pocztą internetową.

6. Równocześnie zachęcamy do duchowej adopcji osób ze służby zdrowia i innych służb, które bezpośrednia walczą z koronawirusem. Niech będą przez nas otoczeni szczególną modlitwą. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

7. Pamiętajmy również o pomocy sąsiedzkiej i zainteresowaniu innymi osobami. Gdyby ktoś w tym czasie potrzebował posługi sakramentalnej lub pomocy np. w zrobieniu zakupów można dzwonić na dwa numery telefonów umieszczone przy wejściach do kościoła i na stronie Internetowej parafii.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Alina Krasowska, Czesław Pieniążek, Krystyna Pociecha i Zofia Urban. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…