1. Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe.  
 2. Dekretem Ordynariusza Diecezji została odwołana dyspensa od udziału w niedzielnych Mszach św. Nowa dyspensa dotyczy osób w wieku 65 lat i więcej, z objawami infekcji i tych, które czują obawę przed zarażeniem.
 3. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane jak w dni powszednie.
 4. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Przypadające w tym dniu Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, niech będzie okazją do modlitwy o nowe i święte powołania.
 6. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi przed Mszami św. Dzieci i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30. Od godz. 16.00 spowiedź. Chorych z posługą sakramentalną, tych, którzy o to poproszą odwiedzimy przed południem.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas adoracji do godz. 21.00 będziemy się modlić w obronie życia.
 8. Wznawiamy spotkania niektórych grup i wspólnot. W czwartek, na godz.19.00 zapraszamy na oba Kręgi Biblijne, w piątek po wieczornej Mszy św. na spotkanie Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielę na godz. 19.00 na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 9. W tym tygodniu modlimy się również za maturzystów. Duszpasterstwo Akademickie Pijarów zaprasza na Mszę św. w czwartek na godz. 19.30, a Liceum Pijarów w przyszłą niedzielę na godz. 16.00.
 10. Z tyłu kościoła możemy podziwiać prace dzieci wykonane na konkurs zorganizowany przez Centrum Kultury Calasanz, a upamiętniający 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, w tym kolejny, nowy numer „Głosu Mamy z Ostrej Bramy”. Do  gazetki dołączony jest prezent z okazji Dnia Dziecka.
 12. W minionym tygodniu, z naszej parafii zmarli Maciej Wróbel i Andrzej Mydlak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczyn odpoczynek…”