1. Dzisiaj o godz. 17.00, w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

2. Jutro, obchodzimy uroczystość świętych Piotra i Pawła. W tym dniu imieniny świętują o. Piotr Górka i o. Piotr Wiśniowski. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
- W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji powołań.
Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
- W piątek możliwość spowiedzi podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.30. Chorych odwiedzimy po wcześniejszych ustaleniach z potrzebującymi posługi sakramentalnej.
- W sobotę, nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 7.30. Wieczorem, podczas Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji do godz. 21.00 modlimy się w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych.

4. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Msza św. wieczorna będzie tylko o godz. 19.15. W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

5. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 19.00 do 20.00, a w środy i soboty od godz. 9.00 do 10.00. Informacje o zmianach znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

6. W przyszłą niedzielę, w odpowiedzi na apel Arcybiskupa Krakowskiego o solidarność z poszkodowanymi na skutek nawałnic, zalań i podtopień, odbędzie się zbiórka ofiar do skarbony serca.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć kolejny numer parafialnej gazety Głos Ostrej Bramy oraz kolejny, nowy numer gazety dla najmłodszych Głos Mamy z Ostrej Bramy. Prasa jest do nabycia w zakrystii.

8. W tym tygodniu z naszej parafii zmarli śp. Maria Barucka – Niewiadomska, Bogdan Klimczak, Krystyna Dziewańska – Prochal, Halina Sarna, Krystyna Calik, Maria Golonka. Polećmy ich Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”