1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w styczniu obchodzą swoje małżeńskie jubileusze, a za tydzień będzie błogosławieństwo dzieci.

2. Spotkanie modlitewne Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj o godz. 17.30.

3. W sobotę - 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce znane także jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele odprawione zostaną: do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30, po południu o godz. 16.30 (dla dzieci i młodzieży) i o 18.00. Święto MB Gromnicznej jest dniem modlitwy w intencji zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich oraz o powołania zakonne. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą wsparciem dla klasztorów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. Studentów natomiast zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i Eucharystię o godz. 19.30.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Msza Święta w tej intencji, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5. Dzisiaj do skarbony – serca w dalszym ciągu można składać datki, które posłużą jako pomoc w wyremontowaniu mieszkania pewnej rodziny z naszej parafii, które w dużej części zostało zniszczone przez pożar. Z serca dziękujemy za już złożone ofiary w kwocie prawie 5 tys. złotych.

6. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli „Wspólnoty Chleb Życia”, która zajmuje się opieką nad osobami bezdomnymi. Będą oni rozprowadzać przetwory przez siebie wyprodukowane oraz kwestować na potrzeby wspólnoty. Kazania głosił będzie kapelan wspólnoty – ks. Jacek Krzemień.

7. Tydzień temu zakończyły się zajęcia dla dzieci w ramach inicjatywy „Ferie w mieście” organizowane przez naszą parafię. Codziennie w zajęciach uczestniczyła ponad setka dzieci. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji ferii; wychowawcom i wolontariuszom świetlicy, a także Spółdzielni Ugorek, piekarni „Pablo” i cukierni p. Blecharzy.