Aktualności i ogłoszenia

Dzisiaj, po raz pierwszy przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Z tej okazji ofiarami do skarbony serca możemy wesprzeć akcję zakupu środków transportu dla misjonarzy.

W dniach od 18 do 25 lipca obchodzimy w Kościele, w Polsce Tydzień św. Krzysztofa. Ofiarami do skarbony serca możemy wspierać akcję zakupu środków transportu dla misjonarzy. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów.

We wtorek, 13 lipca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją ze światłami, po wieczornej Mszy Świętej.

Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00. W dni powszednie lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Msza św. wieczorna będzie tylko o godz. 19.15. W dni powszednie lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Wczoraj (19 czerwca 2021 roku) w godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc.

W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu, o godz. 18.45 odbędzie się kolejna katecheza dla dorosłych. Tym razem będzie o sakramencie kapłaństwa.

Jest już dostępny lipcowy numer „Stasia” a wraz z nim numer specjalny „Staś zgadywanki”.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po wieczornych Mszach św., w niedziele o godz. 17.30.