1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo osób żyjących samotnie, a za tydzień będzie błogosławieństwo dzieci. O godz. 17.30 spotkanie modlitewne Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Od dzisiaj, przez cały tydzień modlić się będziemy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Rozpoczyna się bowiem Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Powołania darem miłości Boga”. Włączmy się w tę modlitwę Kościoła o dobre i święte powołania, także z naszej parafii.

3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych, które odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. W najbliższy wtorek pragniemy zaprosić również na godz. 17.00 na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny oraz dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II.

4. W czwartek świętować będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych - jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas II Szkoły Podstawowej nr 114 przystąpią do I Komunii Świętej. 

5. W tym tygodniu przypada:

- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i młodzieży o g. 16.30. Na pół godziny wcześniej spowiedź. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. 

- Pierwsza Sobota Miesiąca. W miesiącu maju wznawiamy nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. W naszym kościele nabożeństwo to, które jest wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy Świętej o godz. 8.00. Zapraszamy.

Także w najbliższą sobotę po południu zapraszamy na modlitwę w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. Z tej racji o g. 17.00 będzie odmówiony różaniec, o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w tej intencji, a następnie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Na tę modlitwę zapraszamy w sposób szczególny wszystkich, którzy w miesiącu marcu podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

6. Pijarska Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego pragnie zaproponować Parafianom następujące zajęcia: gimnastykę dla pań, kurs tańca dla narzeczonych, kurs komputerowy dla seniorów, zajęcia artystyczne dla dorosłych, nordic walking oraz języki obce. Kursy będą prowadzone od maja w Liceum Pijarów, przy ul. Akacjowej. Organizatorzy gwarantują atrakcyjne ceny zajęć. Przed kościołem wolontariusze Fundacji prowadzą zapisy oraz udzielają szczegółowych informacji.

7. Ks. Jan Jarco, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego, który w ubiegłą niedzielę głosił kazania w naszej parafii, składa gorące podziękowanie za wsparcie budowy kościoła parafialnego. Złożyliście na ten cel kwotę 14 000 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”.