Gościmy dzisiaj Wolontariuszkę Izę z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu. Opowie nam o projekcie pracy misyjnej w Zambii. Zachęcamy do wsparcia misji poprzez złożenie ofiary w skarbonie – sercu.

1. Dzisiaj, od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia.
O godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała.

3. Zapraszamy wszystkich do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz uwielbiania Chrystusa podczas procesji eucharystycznych, po wieczornych Mszach św. Zapraszamy Parafian, w szczególności dzieci sypiące kwiaty, służbę liturgiczną i wszystkich, którzy chcą się włączyć w asystę procesyjną. Prosimy o pomoc w niesieniu baldachimu, figur i chorągwi.

4. W środę, podczas Mszy św. wieczornej i po procesji odbędzie się spotkanie rejonowe Kręgów Domowego Kościoła.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszach św. odnowimy poświęcenie Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 128 będą miały uroczystość I Komunii św. W niedzielę, na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00 pierwszy raz Pana Jezusa przyjmą dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie nabożeństwo czerwcowe i różaniec fatimski, z racji 13 dnia miesiąca. Zapraszamy do modlitwy i wzięcia udziału w procesji wokół kościoła ze świecami.

8. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej informują zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pielgrzymce o wcześniejszym niż zwykle rozpoczęciu zapisów. Zapisy, również do XIV grupy pijarskiej, będą odbywać się wyłącznie online za pośrednictwem formularza, na stronie internetowej www.ppk2.pl i rozpoczną się 14 czerwca o godz. 21:00, a potrwają do końca czerwca. Ilość uczestników pielgrzymki będzie ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

10. W ostatnim tygodniu, z naszej parafii zmarli: śp. Krzysztof Ciepiela, Józef Szczęśniak, Adolfina Kowalska-Cioch i Ewa Wojtylka. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…