1. Dziękujemy Bogu za czas rekolekcji i nawiedzenia figury św. Michała Archanioła. Dziękujemy ks. Sylwestrowi, Panu Mateuszowi za prowadzenie nas w tych dniach i życzymy aby św. Michał Archanioł miał ich w swojej opiece.

2. Dzisiaj, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwami do św. Michała Archanioła, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Dziękujemy za przyjęcie w domach obywateli Ukrainy. W naszej parafii przyjęliśmy już 145 osób. Dziękujemy za dary, które dotarły już do pijarskiej parafii w Złoczowie. Dziękujemy właścicielom samochodów i kierowcom oraz osobom segregującym i pakującym dary. Dziękujemy za ofiary pieniężne, za solidarność i świadectwo miłosierdzia. W niedzielę i środę popielcową zebraliśmy 48 894 zł. Dziękuję szczególnie koordynującym pomocą osobom związanym z Centrum Kultury Calasanz: Paniom Aleksandrze, Paulinie, Annie, Panu Mateuszowi, siostrze Kindze – Dyrektorce szkoły Sióstr Pijarek. Można jeszcze zgłaszać chęć przyjęcia obywateli Ukrainy w swoich domach przez formularz TUTAJ lub w zakrystii.

4. Przypominamy o czwartkowych spotkaniach Kręgów Biblijnych i piątkowym spotkaniu Wspólnoty Adoracji Moria.

5. W piątek, Droga Krzyżowa dla dzieci prowadzona przez Liturgiczną Służbę Ołtarza o godz. 17.15. Po wieczornej Mszy św. około godz. 18.30 Droga Krzyżowa dla ogółu wiernych, prowadzona przez Wspólnotę Adoracji Moria.

6. W przyszłą niedzielę Msza św. i spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 15.15.

7. Rozpoczynamy spotkania przygotowujące do Bierzmowania dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych (w II roku przygotowania). Spotkania będą się odbywać we wtorki lub środy o godz. 18.45, lub w soboty o godz. 9.00.

8. Osoby, które chcą przeżyć rekolekcje w ciszy i doświadczyć modlitwy medytacyjnej zapraszamy do naszego klasztoru na ul. Pijarskiej w Krakowie. Więcej informacji na afiszach w przedsionkach kościoła.

9. Również z plakatów możemy dowiedzieć się o przyjęciu dzieci do publicznego przedszkola Sióstr Augustianek i o dniach otwartych w szkole Branżowej, w Nowej Hucie, przysposabiającej do pracy oraz kształcącej dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną.

10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką.

11. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zmarli śp. Jacek Jaworski, Grażyna Konturek, Stanisław Bujas, Paweł Golka i Zofia Krawczyk. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…