1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania w domach i rodzinach Pisma św.

2. Zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Adorację rozpoczniemy wspólną modlitwą o godz. 15.00. O godz. 17.30 będzie pierwsze nabożeństwo majowe.

3. W maju, miesiącu poświęconym czci Najświętszej Maryi Pannie, zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane będą każdego dnia o godz. 17.30.

4. We wtorek, 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego.

5. W pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00, wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania. W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.00 będzie odprawiona Godzina Święta.

6. W piątek, jako pierwszy miesiąca, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź przed Mszami i od godz. 16.30. Chorych w domach odwiedzimy przed południem.

7. W pierwszą sobotę maja wznawiamy nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Nabożeństwo to, jest wynagradzaniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz odpowiedzią na objawienia w Fatimie. Będzie odprawiane po Mszy św. o godz. 8.00. Na Mszy św. wieczornej i podczas adoracji do godz. 21.00, będziemy modlić się w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych.

8. W sobotę o godz.11.00 uroczystość pierwszej Komunii św. będą miały dzieci ze Szkoły Centrum Autyzmu, a w niedzielę o godz. 12.30 dzieci ze Szkoły Sióstr Pijarek.

9. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się o powołania kapłańskie, również z naszej parafii.

10. Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę, z udziałem Episkopatu Polski, w niedzielę 8 maja. Procesja wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Mszą św. na Skałce.

11. Wszystkich Maturzystów zachęcamy, aby dołączyli do Duchowej Adopcji i uzyskali modlitewne wsparcie na czas egzaminu dojrzałości. Więcej informacji i zapisy na stronie maturzysci.pijarzy.pl.

12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. W zakrystii, możemy nabyć, między innymi, nowy numer Żywego Słowa i odebrać kolejny numer Echa z Afryki.

13. W ostatnim tygodniu, z naszej parafii zmarli: śp. Anna Czepiec, Halina Wojtas i Marian Matlingiewicz. Polećmy ich Dobremu Ojcu: Wieczny odpoczynek …