1. Dzisiaj, o godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza, a o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Zapraszamy członków, sympatyków Akcji Katolickiej oraz chętnych parafian na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 26 września po wieczornej Mszy Świętej. Spotkanie będzie połączone z agapą.

3. W czwartek, obchodzimy święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

4. W pierwszą Sobotę Miesiąca nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy o godz. 8.00. O godz. 17.15 Nabożeństwo różańcowe. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji do godz. 21.00 modlić się będziemy w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych.

5. W sobotę rozpoczniemy Nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane o godz. 17.15. Dodatkowo, modlitwa różańcowa będzie od poniedziałku do piątku, o godz. 19.30, w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza. Różaniec z udziałem dzieci będzie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.15. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.

6. W przyszła niedzielę, adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczęta wspólną modlitwą będzie od godz. 15.00.

7. Młodzież parafii zapraszamy na XXII już Spotkania Młodzieży Pijarskiej. Zapisy u o. Piotra Reckiego.

8. Wznawiamy spotkania Mam z dziećmi w wieku niemowlęcym. Zapraszamy na pierwsze spotkanie, w poniedziałek, 3 października o godz. 10.00, w salce pod kościołem.

9. Parafialny Klub Sportowy Porta prowadzi nabór uczniów z klas od II do IV szkół podstawowych do sekcji tenisa stołowego. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.00 do 18.00.

10. Instytut Wspierania Rozwoju, działający prze wydawnictwie Espe zaprasza rodziców na warsztaty "Jak słuchać i jak mówić do swoich dzieci" Warsztaty rozpoczynają się 4 października. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej parafii i Instytutu.

11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Dzieciom polecamy nowy numer Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarła śp. Władysława Królak. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”