1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Rozpoczniemy ją wspólną modlitwą w Godzinie Miłosierdzia. O godz. 17.15 Nabożeństwo różańcowe.

2. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.15. W poniedziałki, środy i piątki z udziałem dzieci. Dodatkowo, od poniedziałku do piątku, o godz. 19.30, w kaplicy św. J. Kalasancjusza modlimy się z tymi, którzy później kończą naukę lub pracę.

3. W środę o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie parafialnego Wolontariatu. Zapraszamy osoby, które mogą i chcą włączyć się w pomoc potrzebującym.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, Liturgiczną Służbę Ołtarza i ich rodziny zapraszamy na wieczorną Mszę św. i dziękczynienie za dar Eucharystii i wypraszanie nowych powołań.

5. W pierwszy piątek miesiąca, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej dodatkowa Msza św. dla dzieci będzie o godz. 17.00. Nabożeństwo różańcowe o 17.30. Okazja do spowiedzi przed Mszami św. Chorych odwiedzimy przed południem.

6. W tym dniu, nasza parafia będzie animowała Mszę św. o godz. 17.00, w Sanktuarium w Łagiewnikach, transmitowaną przez Telewizję Polską .

7. W sobotę, wraz ze Wspólnotą Odnowy „Wieczyste Przymierze”, zapraszamy na wieczorną Mszę św. a po niej na adorację uwielbienia i modlitwę wstawienniczą i o uzdrowienie. Więcej informacji na plakatach.

8. Za tydzień, Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać kremówki z cytatami św. Jana Pawła II, w ramach przygotowania do niedzieli papieskiej.

9. W przyszłą niedzielę, 9 października, o godz. 15.30 będzie Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10. Młodzieży przypominamy o możliwości udziału w Spotkaniach Młodzieży Pijarskiej. Zapisy u o. Piotra Reckiego.

11. Mamy z dziećmi w wieku niemowlęcym, zapraszamy na pierwsze spotkanie, w poniedziałek, 3 października o godz. 10.00, w salce pod kościołem.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj polecamy nowy numer parafialnej gazety „Głos Ostrej Bramy” i „Gościa Niedzielnego Extra” poświęconego Miłosierdziu Bożemu.

13. W tym tygodniu z naszej parafii zmarli: śp. Maria Olszak, Robert Mika, Bolesław Marszałek i Barbara Krzyżanowska. Polećmy ich Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”