1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do skarbony serca możemy składać datki dla potrzebujących. Zachęcamy też do wsparcia Stowarzyszenia „Lekarze Nadziei”. O godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych.
  2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie, o godz. 17.15.
  3. W środę, przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 8.00 i 18.00. Sumie Odpustowej o g. 18.00, będzie przewodniczył ks. Paweł Kubani. Na zakończenie uroczystości pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół Kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece. Dzieci otrzymają okazjonalne balony. Zapraszamy wszystkich parafian: rodziny, dzieci, modlących się we wspólnotach i grupach parafialnych, osoby do niesienia chorągwi i feretronów. Pamiętajmy, że jest to święto całej wspólnoty parafialnej. W tym dniu, od godz. 15.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi oraz nawiedzenia kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. O godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych.
  4. Z okazji św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych, obchodzone są w Archidiecezji Dni Muzyki Kościelnej. Jeden z koncertów odbędzie się w naszym kościele.
    W piątek, 18 listopada o godz. 19.00 usłyszmy naszego organistę, Pana Bartłomieja Banka, Panią Aleksandrę Honcel-Banek oraz chór Gaudete. W programie utwory organowe, skrzypcowe oraz chóralne. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  6. Rozpoczęliśmy zakładanie podgrzewanych mat na ławkach. W pierwszej kolejności i dla sprawdzenia skuteczności ogrzewania maty będą założone w każdym z rzędów, po 10 ławek licząc od prezbiterium. O czasie włączenia podgrzewania i o dalszych pracach będziemy informować.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. W tym tygodniu z naszej parafii zmarli śp. Stanisław Królikowski i Jolanta Śmietana. Polećmy ich Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”