1. W dzisiejszą uroczystość, podczas Mszy św. o godz. 11.00, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz śpiewający w Scholi odnowią przyrzeczenia i zostaną włączeni do służby. O godz. 15.30 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci i rodzin przygotowujących się do
I Spowiedzi i Komunii św. O godz. 17.15 różaniec z wypominkami oraz odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który możemy uzyskać w dniu dzisiejszym odpust zupełny.

2. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie, o godz. 17.15.

3. Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej.

4. W poniedziałek o godz. 10.00 odbędzie kolejne spotkanie dla mam z niemowlakami.

5. We wtorek, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w modlitwach o Panu Organiście, prowadzących i śpiewających w chórze i scholi.

6. Klub Seniora organizuje wyjście na projekcję filmu „Prorok” o bł. kard. Wyszyńskim, w czwartek, 24 listopada, o godz. 11.00, w Multikinie. Zapraszamy seniorów i wszystkie osoby chętne. Zapisy w zakrystii. Koszt biletu 14 zł.

7. W sobotę obchodzimy święto opieki św. Józefa Kalasancjusza – Patrocinium. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zapraszamy do wspólnego świętowania, w salach pod kościołem, w godzinach od 11.00 do 14.00. Centrum Kultury Calasanz przygotowało liczne atrakcje, o których możemy przeczytać na plakatach i stronie internetowej parafii.

8. Osoby spragnione modlitwy i rozumiejące potrzebę duchowej formacji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i konferencję prowadzoną przez Wspólnotę Adoracji Moria, w sobotę po wieczornej Mszy św.

9. Adwent rozpoczniemy rekolekcjami, które poprowadzi o. Jarosław Pabian – dyrektor pijarskiej szkoły w Poznaniu. Potrwają one od niedzieli (27 listopada) do wtorku (29 listopada). W przyszłą niedzielę nauki będą na wszystkich Mszach św. Centrum Kultury Calasanz zaprasza na kiermasz rękodzieła. O godz. 16.45 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

11. Wysłuchajmy komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, prezentującego stanowisko Episkopatu Polski w sprawie działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.

12. W ostatnim czasie z naszej parafii zmarli śp. Tomasz Poniewski, Zbigniewa Mirocha i Władysław Knuplerz. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek.