1. Dzisiaj, nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. O godz. 16.45 zmiana tajemnic Żywego Różańca, w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza. O 17.15 różaniec z wypominkami. 
 1. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Roratach o godz. 6.30 i na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00. Naszą wdzięczność rekolekcjoniście, o. Jarosławowi Pabianowi okażemy zbiórką na tacę, we wtorek. 
 1. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które będą odprawiane przez cały Adwent, w dni powszednie o g. 6.30. Dzieciom po zakończeniu Mszy św. rozdamy drożdżówki, na drogę do szkoły. Gorąco zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do uczczenia Matki Bożej. 
 1. Do środy włącznie, o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 1. W środę, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o posługujących nam ojcach: Andrzeju Pilchu i Andrzeju Skrzeku jak i o o. Andrzeju Tupku.
 1. W czwartek, o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej
 1. W tym tygodniu przypadają:

  - Pierwszy czwartek miesiąca: Na Mszy św. o godz. 18.00 wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza i ich rodzinami modlimy się w intencji powołań i dziękujemy za dar Eucharystii. Godzina Święta zostanie odprawiona o godz. 17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.

  - Pierwszy piątek miesiąca: Dodatkowa Msza św., dla uczniów szkół podstawowych będzie o g. 17.00. Spowiedź przed Mszami św. Chorych odwiedzimy przed południem.

  - Pierwsza sobota miesiąca:  Na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas adoracji do godz. 21.00 modlimy się w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. 
 1. W II niedzielę adwentu, po każdej Mszy św. będziemy rozprowadzać opłatki i świece Caritas. Ofiarami do skarbony serca będziemy mogli wesprzeć Kościół na wschodzie.
 1. Po Bożym Narodzeniu odwiedzimy Parafian z wizytą duszpasterską. Odwiedzimy domy, które zgłoszą chęć przyjęcia kolędy. Formularz zgłoszeniowy można zabrać ze stolika pod chórem i po wypełnieniu wrzucić na tacę. Można też wypełnić formularz znajdujący się na stronnie internetowej parafii i na Facebooku. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 grudnia. Na podstawie danych ustalimy kolejność kolędy. Odwiedzimy chętnych z terenu całej parafii. Kapłani chodzący po kolędzie, tak jak w ubiegłych latach, nie będą przyjmować ofiar.
 1. W cztery niedziele adwentu o godz. 18.00 w krypcie naszego kościoła przy ul. Pijarskiej 2, zostaną wygłoszone katechezy o Trójcy Świętej pod hasłem: Prawdziwa ekonomia i teologia. Informacje na plakatach i na stronie internetowej: pijarska.pijarzy.pl.
 1. Centrum Kultury Calasanz zaprasza na świąteczny kiermasz rękodzieła. Środki pozyskane z kiermaszu przeznaczone są na działania Centrum na rzecz dzieci.
 1. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zmarli śp. Bronisława Bajda, Ryszard Per i Stanisław Domagała. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek.