1. Nowenna do Dzieciątka Jezus, dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00, a w kolejne dni po Roratach, które odprawiamy o godz. 6.30.

 2. Serdecznie zapraszamy na Koncert Adwentowy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Symfonicznej, dzisiaj o godz. 17:00.

 3. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

 4. We wtorek będziemy rozprowadzać paczki dla najbardziej potrzebujących i tych, którym stale pomagamy. Dziękujemy za wszystkie złożone dary. W tym szczególnym czasie, pamiętajmy o sąsiadach, osobach starszych i samotnych. Gdyby ktoś wiedział o osobach potrzebujących pomocy, to prosimy o poinformowanie duszpasterzy.

 5. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej przed świętami, a których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 6. W sobotę, w Wigilię Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. Zasiądziemy w rodzinach przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu opłatkiem oraz o śpiewaniu kolęd. Na godz. 24.00 zapraszamy na „Pasterkę”. O godz. 23.30 będzie zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ofiary na tacę składane w czasie Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia Dziecka Poczętego.

 7. Za tydzień, w Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie porannej Mszy św. o godzinie 6.30. Pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę.

 8. W drugim dniu Świąt, w święto św. Szczepana będzie niedzielny porządek Mszy świętych. O godz. 16.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o 17.00 bożonarodzeniowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Adoracji Moria. W tym dniu modlitwą i ofiarami wspieramy uczelnie katolickie.

 9. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej. Możemy to uczynić podczas każdej Mszy św., jak również od poniedziałku do środy od godz. 12.00 do 13.00 i od godz. 17.30 do 19.00 oraz w czwartek od godz. 15.00 do 19.00.

 10. W tym roku wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia. Program kolędy jest już umieszczony w parafialnej gazecie, będzie opublikowany na stronie internetowej, wywieszony na tablicach i podany w kolejnych ogłoszeniach.

 11. W zakrystii można nabyć opłatki, świece wigilijne „Caritas”, sianko z obrzędem wieczerzy wigilijnej oraz świąteczną prasę. Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadza nowy numer parafialnej gazety „Głos Ostrej Bramy” jak i parafialny kalendarz.

 12. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Janina Wieczorek i Ludwik Kania. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…