Drodzy Parafianie i Modlący się w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej!

W imieniu całej wspólnoty pijarskiej życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzył Was wiarą i nadzieją, że on nieustannie działa pośród swego Ludu.  Niech Was przeprowadza przez wszelkie życiowe trudności i pomaga zwyciężać miłości w Was i Waszym otoczeniu. Pokoju, jedności i radości.

  1. Dzisiaj, o godz. 17.30 kolejny dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. W kolejne dni Nowennę będziemy odmawiać o godz. 17.30, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. 
  1. W wielkanocny poniedziałek, porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. 
  1. W związku z obchodzoną Oktawą Wielkanocy, w najbliższy piątek, nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
  1. Wspólnota Adoracji Moria zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św. 
  1. W przyszłą niedzielę, w Święto Miłosierdzia, o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, a godz. 15.30 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci i rodzin przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. 
  1. W zakrystii jest do nabycia świąteczna prasa katolicka. 
  1. Prosimy o modlitwę w intencji Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, która w najbliższych dniach będzie odbywała swoją Kapitułę, abyśmy jako Pijarzy byli wierni duchowi i charyzmatowi św. Józefa Kalasancjusza, naszego Założyciela.  
  1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Krystyna Grochala i Zofia Nowarska. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek…”