1. Dzisiaj, od godz. 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza, a o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. 
  1. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji, zwłaszcza w intencji osób uzależnionych i ich bliskich. 
  1. W pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji powołań. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.
  1. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi będzie podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.30. 
  1. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 730. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych, podczas Mszy św. i adoracji do godz. 2100
  1. W przyszłą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do nawiedzenia kościoła przy ul. Pijarskiej 2, gdzie odbędą się uroczystości odpustowe. O godz. 13.00 będzie suma, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem ku czci Przemienienia Pańskiego o godz.18.00. 
  1. Możemy jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Medjugorje, która odbędzie się w dniach, od 13 do 22 sierpnia. Więcej informacji znajduje się na plakatach przy wejściach do kościoła. 
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. 
  1. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży zgromadzonej na Światowych Dniach w Lizbonie, w tym o młodzieży z nasze parafii.