1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. 
 1. Jutro, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 114 i nr 128, będzie o godz. 30, a dla Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek o godz. 11.00. Uczniów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. 
 1. Prosimy rodziców, aby zadbali o obecność dzieci i młodzieży na lekcjach katechezy. Starszą młodzież również zachęcamy do zapisywania się na katechizację i traktowania ją jako czasu pogłębiania wiary i dalszego przygotowania do sakramentów. 
 1. W środę, 6 września zapraszamy na Uroczystość 15-tej Rocznicy Poświęcenia Kościoła i 40-lecia ustanowienia Parafii. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Mateusz Pindelski, Prowincjał Pijarów. Po Mszy św. zapraszamy na świętowanie w sali gimnastycznej pod kościołem. Będzie również dostępny jubileuszowy numer Głosu Ostrej Bramy i ogłosimy wyniki konkursu plastycznego dla dzieci. 
 1. W pierwszy czwartek miesiąca, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie Godzina Świętą. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji powołań. 
 1. W piątek, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 1. W przyszła niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.30 podziękujemy za posługę w naszej parafii Piotrowi Reckiemu. 
 1. Po wakacjach wznawiamy spotkania grup duszpasterskich. W poniedziałek o godz. 10.00 spotkania Mam z niemowlakami, w czwartek o godz. 19.00 obu Kręgów Biblijnych, w piątek Wspólnoty Adoracji Moria, a w niedzielę o godz. 19.00 modlitwę uwielbienia wznawia Odnowa w Duchu Świętym
 1. We wtorek, rozpoczną się zajęcia dla dzieci w Centrum Kultury Calasanz. Parafialny Klub Sportowy PORTA prowadzi nabór dzieci z klas 1-4 do sekcji tenisa stołowego. 
 1. Wszystkie dzieci w wieku szkolnym, lubiące śpiewać zapraszamy do scholi parafialnej "Nutki z Wieczystej". Próby odbywają się w piątki od godz. 16.00 do 17.00. 
 1. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na XXXI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, 17 września od godz. 9.00 do 16.00. 
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. 
 1. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarła śp. Beata Adamek-Połeć. Polećmy ją Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”