Drodzy Parafianie i Modlący się w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej!

W imieniu całej wspólnoty pijarskiej życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus obdarzył Was głęboką wiarą, że nieustannie Jest z Wami i działa pośród swego Ludu. Niech Was przeprowadza przez wszelkie życiowe trudności i obdarza swoim błogosławieństwem, pokojem i radością. 

  1. Dzisiaj, o godz. 17.30 będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W kolejne dni Nowennę będziemy odmawiać o godz. 17.30, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. 
  1. W wielkanocny poniedziałek, porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O godz. 17.00 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca. 
  1. We wtorek, 2 kwietnia przeżywamy Dzień Misyjny w Zakonie Pijarów. Prosimy o modlitwę za pijarskich misjonarzy. Ze stolika pod chórem możemy zabrać obrazki z modlitwą przygotowaną przez Referat Misyjny. 
  1. W czwartek, jako pierwszy miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza i ich rodzinami modlimy się w intencji powołań i dziękujemy za dar Eucharystii
  1. W piątek, w związku z obchodzoną Oktawą Wielkanocy, nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji pierwszego piątku miesiąca, Msza św. dla dzieci będzie o godz. 17.00. Spowiedź przed Mszami św. 
  1. W pierwszą sobotę miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas adoracji do godz. 21.00 modlimy się w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych
  1. W przyszłą niedzielę, w Święto Miłosierdzia, o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.00. 
  1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Agnieszka Pacak, Marian Kawula, Ania Kwiatek i Danuta Patzau. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek…”