1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo rodzin.
Dzisiaj jest Pierwsza Niedziela miesiąca. Z racji czasu wakacyjnego nabożeństwo eucharystyczne będzie nie o godz. 15.00, ale o godz. 18.00.

2. Przypominamy, że w czwartki, w kaplicy Kalasancjusza jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy trwa do godz. 18.00. W tym czasie jest również stały dyżur spowiedników. Zapraszamy, abyście wykorzystali ten czas na osobistą modlitwę. Przychodzi już sporo osób, ale na pewno mogłoby być nas więcej.

3. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00! Msza święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.15.

4. W lipcu i sierpniu ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria nie będzie czynna w poniedziałki, a we wtorki i czwartki będzie czynna nieco później, czyli od 18.45 do 20.00. Informacje o zmianach znajdują się w gablotach.

5. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza Święta w intencji powołań zostanie oprawiona o godz. 18.00
- Pierwszy Piątek Miesiąca. W czasie wakacji nie będzie Mszy Świętej dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy Świętych porannych i wieczornej.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, Msza Święta i adoracja do godz. 21.00.

6. Rozpoczął się czas letnich temperatur. W związku z tym pragniemy zwrócić uwagę na osobistą, aczkolwiek ważną kwestię odpowiedniego stroju, w jakim udajemy się na Msze Święte, czy inne nabożeństwa w kościele. Nierzadko zdarza się bowiem, że osoby wybierające się na Mszę Świętą mylą kościół z miejscami letniego wypoczynku. Tymczasem kościół jest przestrzenią, której ze względu na swój charakter, a nade wszystko na obecność Najświętszego Sakramentu należy się szacunek. Prosimy zatem o przychodzenie do świątyni, pomimo upałów, w stroju wyrażającym szacunek do miejsca i różniącym się od stroju plażowego czy sportowego.

Wakacje nie powinny być czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Korzystając z wakacyjnego wypoczynku i różnych wyjazdów nie zapominajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy Świętej i modlitwie, aby czas wypoczynku był także odnajdywaniem śladów Stwórcy i okazją do głębszej refleksji religijnej.
Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku.