1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w lipcu świętują swoje małżeńskie jubileusze, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo dzieci.

2. W każdy poniedziałek w naszym kościele odmawiany jest różaniec w intencji Ojca Świętego. Modlitwa rozpoczyna się o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

3. W każdy czwartek, w kaplicy Kalasancjusza jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy trwa do godz. 18.00. W tym czasie jest również stały dyżur spowiedników. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę przypada święto św. Jakuba, Apostoła. Wspominamy także św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na polskich drogach wciąż wydarza się wiele wypadków drogowych wynikających z braku roztropności i szacunku do zdrowia i życia swojego i bliźnich. Ciągle wzrasta również liczba kierowców prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu. W dniu św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej będziemy prosić Boga o błogosławieństwo i rozwagę dla wszystkich kierowców. Następnie będzie poświęcenie pojazdów na parkingu przed kościołem.

5. W czwartek wspominać będziemy w liturgii świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Przy okazji tego wspomnienia polecajmy Bożej opiece nasze babcie i dziadków, dziękując im za wielki wkład i zaangażowanie w prowadzenie dzieci i młodych ludzi do Boga.

6. W najbliższą niedzielę wolontariusze Stowarzyszenia Dobromir kwestować będą przed naszym kościołem na rzecz dzieci, którym stowarzyszenie pomaga.

7. Ofiary na wymianę okien w naszym kościele można nadal składać do skarbony serca. Gorąco dziękujemy za wszelkie ofiary dotychczas złożone.