W sobotę 9 kwietnia 2022 roku w parafii na Wieczystej odbył się kolejny dzień skupienia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, czyli dla uczniów klas ósmych SP i pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Tematem sobotniej refleksji był sakrament pojednania i pokuty. W programie: konferencja nt. przygotowania się i przeżywania tego sakramentu, droga krzyżowa, praca w grupach, rachunek sumienia i okazja do spowiedzi. A potem - już tradycyjnie - coś na ząb.

- To już kolejny dzień skupienia dla naszych kandydatów. Te sobotnie spotkania mają dużą wartość nie tylko formacyjną, ale także integracyjną. Młodzi – choć z jednej parafii, to jednak z wielu różnych szkół - coraz bardziej się poznają i integrują, co – mocno wierzę – już niedługo zaowocuje powstaniem w naszej parafii grupy młodzieżowej. Sporym zaskoczeniem dla mnie była wielość pytań, jakie młodzi mieli okazję dzisiaj – w ramach rachunku sumienia - zadać. Sami przyznają, że o grzechach i o przeżywaniu spowiedzi raczej nie rozmawia się z rodzicami czy na katechezie. Danie im okazji do napisania pytań na kartce, a potem poruszanie tych kwestii w czasie konferencji okazało się strzałem w dziesiątkę – podsumowuje dzień skupienia duszpasterz młodzieży na Wieczystej o. Piotr Recki SchP.