W dniach od 2 do 6 lipca 2022r, wspólnota charyzmatyczna "Wieczysta Przymierze" odbyła rekolekcje wakacyjne w Korbielowie. Siostry "Antoninki" przyjęły nas z otwartością i dbały o to abyśmy odpoczęli i nabrali sił. Warunki i jedzenie były wyśmienite - dlatego polecamy ten ośrodek zarówno rodzinom jak i wspólnotom.

Opiekę duchową sprawował nad nami - o. Tomasz Jędruch, który towarzyszył nam we wszystkich punktach programu.

Po raz pierwszy rekolekcje prowadzone były przez 2 osoby - Marcina Jakimowicza - dziennikarza "Gościa Niedzielnego" oraz s. Bognę Młynarz. Konferencje przepełnione były poruszającymi świadectwami i w bardzo praktyczny sposób pokazywały Chrystusa żyjącego w każdym z nas. Każdego dnia był czas na spotkanie z Jezusem eucharystycznym, uwielbienie, czy modlitwę wstawienniczą.

Oprócz strony duchowej, zadbaliśmy także o ciało i o relacje - wspólne spacery, wyjścia w góry, eucharystia na łonie przyrody, pyszne lody, desery, rozmowy, gry i zabawy integracyjne.

Mieliśmy także kilka niespodzianek min. odwiedziny ks. Zdzisława z Porąbki, o. Andrzeja Pilcha i s. Kingi - Pijarki z naszej parafii na Wieczystej. 

Jedną z oznak błogosławieństwa była udana pogoda, która umożliwiła nam realizację wszystkich punktów programu.

Niewątpliwie był to bardzo owocny czas odpoczynku, wzrostu duchowego i budowania relacji. Umartwienie miało słodki charakter, a każdy z uczestników umocnił się w wierze, zwłaszcza w to, że Chrystus żyje w nas i pragnie oświetlać każdy wymiar życia.

Z niecierpliwością czekamy na nasze spotkania modlitewne w każdą niedzielę o 19:00 w salce pod kościołem, od września, na które serdecznie zapraszamy także Ciebie.

A zdjęcia niech będą zachętą do tego aby dołączyć do nas i do naszego wyjazdu wakacyjnego w przyszłym roku.

Michał KuśFOT. Michał Kuś