20 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość  I Komunii Świętej.

Przygotowanie do tej Uroczystości trwało rok i obejmowało wiele wydarzeń: Oto niektóre z nich:

  1. Comiesięczne Msze Święte oraz spotkania formacyjne o. Andrzeja z rodzicami dzieci.
  2. Wdrożenie dzieci w modlitwę różańcową – ich zaangażowanie się w modlitwę na nabożeństwach różańcowych w naszej parafii.
  3. Poświęcenie i przekazanie dzieciom książeczek komunijnych, by uczyły się różnych form modlitw
  4. Poświęcenie medalików (grudzień)
  5. Zaangażowanie dzieci w nabożeństwa Drogi Krzyżowej

Do I Komunii przystąpiło 65 dzieci z dwóch szkół naszej parafii (SP nr 114 oraz SP nr 128). Dzieci były podzielone na dwie grupy komunijne, dlatego Uroczystość ta odbywała się o godz. 10.00 oraz o godz. 12.30. Mszy przewodniczył o. Proboszcz Tomasz Jędruch. Liturgię w kościele ubogaciła nasza schola parafialna pod przewodnictwem s. Sylwii i p. Elżbiety.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji I Komunii. Wszystko po to, by dzieci mogły jak najlepiej  przeżyć najważniejsze i pierwsze spotkanie z Chrystusem pod postacią Chleba. Dziękujemy też wszystkim, którzy całe przygotowanie wspierali modlitwą.

o. Andrzej SP