9 lutego w godzinach popołudniowych rozpoczęły się rekolekcje dla grup Odnowy w Duchu Świętym działających przy Pijarskich Parafiach. Na zaproszenie odpowiedziały trzy wspólnoty  wraz z opiekunami: Kraków Wieczysta “Wieczyste Przymierze” z o. Tomaszem Jędruchem, Kraków Rakowice “Ja Jestem“ z o. Stanisławem Kanią oraz Jelenia Góra Cieplice “Tchnienie Ojca“ z o. Grzegorzem Sekułą.

Zgromadziliśmy się w liczbie ponad 50 osób spragnionych wzrostu duchowego i wzajemnej integracji. Miejsce rekolekcji to Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej, gdzie Matka Boża Szkaplerzna wraz z Dzieciątkiem Jezus obdarowuje wszystkich przybyłych do tego miejsca licznymi łaskami. 

Rekolekcje głosi o. Mariusz Balcerak SJ, a tematem jest “Rozeznawanie w posłudze charyzmatycznej”. Podczas Eucharystii stanęliśmy przed Panem Jezusem jak głuchoniemi, prosząc aby otworzył nasze uszy na dar słuchu duchowego (Mk 7, 31-37). Śpiewaliśmy: “Oddaję Tobie władzę, Duchu Święty. Wołaj do mnie, mów!“. Mamy  już za sobą konferencję wprowadzającą do rekolekcji obejmującą zagadnienia: 

  • Co to jest rozeznanie? 
  • Na czym polega rozeznanie?
  • Co jest przedmiotem rozeznania? 

 Konferencja o. Mariusza mocno rozbudziła nasze umysły i pragnienie podzielenia się pierwszymi wrażeniami, tak, że chętnie integrowaliśmy się przy gorącej herbatce w kawiarence domu rekolekcyjnego.