W dniach od 6 do 11 lutego 2017 r. w Zawoi odbyło się pierwsze zimowisko dla dzieci zorganizowane przez Centrum Kultury CALASANZ. Udział wzięło 47 uczestników z pijarskich parafii Na Wieczystej i Olszy, a opiekę sprawowała 7. osobowa kadra.
Na szczęście śniegu w Zawoi nie zabrakło. Dzieci, pod czujnym okiem instruktora, miały okazję uczyć się jazdy na nartach. Zaawansowani, od razu udali się na wyciągi. Pozostali mieli uciechę w zjazdach na byle czym :)

W programie zimowiska były także inne atrakcje. W środę odbyła się wycieczka do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, gdzie zwiedzanie skansenu połączone było z zajęciami edukacyjnymi. Natomiast w piątek dzieci przez trzy godziny bawiły się w Chochołowskich Termach.

Czas po kolacji także był intensywny. Pierwszego dnia odbył się wieczór zapoznawczy, w kolejne były: dyskoteka, kulig z pochodniami, wieczór gier i zabaw oraz film.

Podczas zimowiska nie było czasu na nudę. Liczne atrakcje dostarczyły wielu wrażeń i emocji, które pozostaną jeszcze na długo w pamięci.

Zimowisko zostało przygotowane i przeprowadzone dzięki wielkiemu zaangażowaniu p. Aleksandry Mozgały, która odpowiadała za logistykę.

Wielkie podziękowania należą się także wychowawcom: o. Przemysławowi Suchemu SP, p. Annie Ryszce, p. Andrzejowi Łakomemu, p. Annie Czekaj oraz p. Magdalenie Kiwior.

o. Grzegorz Osika SP – kierownik zimowiska