22 maja 1983 roku podczas Mszy świętej na krakowskich Błoniach papież Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny pod budowę kościoła na Wieczystej, a 4 sierpnia 1983 roku kard. Franciszek Macharski - Metropolita Krakowski, podpisał dekret erekcyjny parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie i mianował pierwszym proboszczem o. Jana Frączka.

Rok 2023 jest podwójnym jubileuszem - 40-lecia Parafii oraz 15-lecia konsekracji kościoła, której dokonał kard. Stanisław Dziwisz - Metropolita Krakowski, 6 września 2008 roku.


W środę 6 września 2023 roku obchodziliśmy jubileusz 40-lecia ustanowienia naszej parafii i 15-tą rocznicę poświęcenia Kościoła. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 18:00. Było to święto całej naszej wspólnoty parafialnej, przedłużyliśmy więc świętowanie i po Mszy Św. odbyła się Agapa.


Historia Parafii...

 Konkurs plastyczny dla dzieci "Moja Parafia to nie tylko kościół"


Poświęcenie kościoła