1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w lutym obchodzą jubileusze, a za tydzień błogosławieństwo dzieci. O godz. 17.15 w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza, zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione zostaną o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30, 18.00 i 19.15. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na spożyciu jednego posiłku do syta oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. W tym dniu, do skarbony – serca, będziemy mogli złożyć jałmużnę postną, przeznaczoną na odbudowę pijarskiej szkoły w filipińskim mieście Kiblawan, całkowicie zniszczonej przez trzęsienie ziemi. Szkoła liczy około 500 uczniów, którzy są dziećmi miejscowych, ubogich rolników, również poszkodowanych w związku z trzęsieniem ziemi. Pijarów nie stać na odbudowanie szkoły. Postanowili wybudować z prefabrykatów kilka sal lekcyjnych z potrzebnymi pomieszczeniami. Prosimy Was o pomoc w odbudowaniu miejsca nauki dla najmłodszych.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową dla dzieci, o godz. 17.15 poprowadzi parafialna schola. Podczas Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w duchu pokuty i wynagrodzenia za wykorzystywanie seksualne małoletnich przez duchownych i ludzi Kościoła. O godz. 19.30 na Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież wraz z rodzicami, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Mszę św. będzie animowała Wspólnota Domowego Kościoła. Po Mszy św. spotkanie w parafialnej kawiarni. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które zapraszamy.

6. Centrum Kultury Calasanz planuje od 6 marca utworzyć dodatkową grupę zajęć gimnastyki rehabilitacyjnej. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki, o godzinie 9.00. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny do biura Centrum.

7. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 9 w Krakowie, przy ul. Seniorów Lotnictwa 5 zaprasza na dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 128, 27 lutego (czwartek) w godz. od 17.00 do 19.00. Więcej informacji znajduje się na plakatach.

8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Chętnych, po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Małgorzata Niedziałkowska, Józef Wietecha, Jerzy Rosa, Ryszard Czubak. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…