1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu odprawiane jest po Mszach św. wieczornych. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się w intencji uczniów, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców.

4. Centrum Kultury Calasanz ogłasza zapisy na półkolonie, dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, które odbędą się w dniach od 29 czerwca do 10 lipca. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15.
W trakcie zajęć planowany jest posiłek. W tym czasie czeka na dzieci wiele atrakcji: zajęcia sportowe, gry planszowe, warsztaty makramy, projektowania toreb płóciennych i kubeczków, oraz wycieczki do Parku Doświadczeń i do ZOO. Zajęcia będą się odbywać z dostosowaniem do wytycznych ministerstwa i sanepidu. Zapisy i wszystkie informacje dostępne są w biurze Centrum Kultury Calasanz (604 269 411)

5. Centrum Kultury Calasanz przypomina również, że zostało kilka wolnych miejsc na kolonię do Władysławowa, zaplanowaną w terminie od 20 lipca do 2 sierpnia. Szczegółowe informacje w biurze Centrum.

6. Można dzisiaj nabyć kolejny numer parafialnej gazety Głos Ostrej Bramy, z licznymi wywiadami, artykułami, relacjami i zdjęciami. Jest również kolejny numer gazety dla najmłodszych Głos Mamy z Ostrej Bramy. Dziękujemy autorom i redaktorom za tworzenie gazet. Przypominamy również, że warto sięgać po Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Prasa jest do nabycia w zakrystii.

7. Warto, również dzisiaj, obejrzeć międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. W koncercie, odbywającym się pod patronatem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i arcybiskupa Nowego Jorku, wystąpią artyści z 40 krajów świata. Emisja online odbędzie się o godz. 20.00 na stronie www.jp2concert.com

8. W tym tygodniu z naszej parafii zmarli śp. Eugenia Tekiela, Ryszard Krzywda, Andrzej Hajto. Polećmy ich Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”