1. Dzisiaj, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. O godz. 19.00, w sali pod kościołem, spotkania modlitewne wznawia Odnowa w Duchu Świętym
 1. W gronie duszpasterzy naszej parafii witamy Krzysztofa Świderskiego i życzymy mu gorliwości i radości w posłudze. 
 1. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Zachęcamy do modlitwy za wychowujących i wychowywanych. 
 1. We wtorek, 12 sierpnia, nasz Zakon obchodzi święto patronalne ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej parafii. Msza św. w kościele na Dzielskiego, o godz. 18.00. 
 1. W tym dniu, nasz parafianin, Jarosław Kuczaj złoży pierwsze śluby zakonne u Pijarów. Prosimy o modlitwę w jego intencji. 
 1. W środę, z racji 13 dnia miesiąca, nabożeństwo fatimskie i procesja ze świecami odbędzie się po wieczornej Mszy św. 
 1. W czwartek, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 1. W przyszłą niedzielę, 17 września, na godz. 15.30 zapraszamy na Mszę Świętą oraz spotkanie informacyjne rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. 
 1. Przypominamy o spotkaniach Mam z niemowlakami, w poniedziałek o godz. 10.00, zapisach dzieci na zajęcia w Centrum Kultury Calasanz i naborze do sekcji tenisa stołowego Klubu Sportowego PORTA. 
 1. Centrum Calasanz zaprasza na gimnastykę rehabilitacyjną dla dorosłych i seniorów, w poniedziałki o godz. 9.00 i we wtorki o godz. 8.00 i 18.00. 
 1. Wszystkie dzieci w wieku szkolnym, lubiące śpiewać zapraszamy do scholi parafialnej "Nutki z Wieczystej". Próby odbywają się w piątki od godz. 16.00 do 17.00. 
 1. Do skarbony serca możemy składać ofiary na kwiaty do kościoła. 
 1. W związku z dzisiejszą beatyfikacją rodziny Ulmów, zachęcamy do nabycia publikacji Wydawnictwa Espe: „Różaniec z Błogosławioną Rodziną Ulmów”, w której znajduje się również krótka biografia nowych Błogosławionych. Publikacja w cenie 10 zł, jak i inne tytuły prasy katolickiej są do nabycia w zakrystii. Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadza jubileuszowy numer parafialnej gazety Głos Ostrej Bramy
 1. W minionym tygodniu z naszej parafii zmarły: śp. Halina Wróbel i Joanna Uchman. Polećmy je Dobremu Ojcu: „Wieczny odpoczynek…”