1. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Od godz. 15.00, z racji pierwszej niedzieli miesiąca i z racji rekolekcji adoracja Najświętszego Sakramentu
  1. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne będą głoszone na Roratach o godz. 6.30 i na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00. Naszą wdzięczność rekolekcjoniście, Łukaszowi Adamusiakowi okażemy zbiórką na tacę, we wtorek. 
  1. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które będą odprawiane przez cały Adwent, w dni powszednie o g. 6.30. Dzieci, po zakończeniu Mszy św. zapraszamy na śniadanie: drożdżówki, kakao i herbatę. Rodziców zapraszamy na kawę. Gorąco zachęcamy do uczczenia Matki Bożej. 
  1. W pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza i ich rodzinami modlimy się w intencji powołań i dziękujemy za Eucharystię. 
  1. W piątek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu Polska Prowincja Zakonu Pijarów zawierzy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasza wspólnota zakonna i parafia dokona tego podczas modlitwy w „Godzinie Łaski”, czyli od 12.00 do 13.00. Zachęcamy również do modlitwy w domach, czy w miejscach, w których będziemy przebywać. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. 
  1. W sobotę, kleryk Krzysztof Świderski, posługujący w naszej parafii przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość odbędzie się w parafii Najświętszego Imienia Maryi, na ul. Dzielskiego, o godz. 11.00. Zapraszamy na święcenia i prosimy o modlitwę za Krzysztofa. 
  1. W II niedzielę adwentu, po każdej Mszy św. będziemy rozprowadzać opłatki.   Ministranci będą rozprowadzań sianko na stół wigilijny. Ofiarami do skarbony serca będziemy mogli wesprzeć Kościół na wschodzie. O godz. 15.30. będzie dodatkowa Msza św., dla dzieci i rodzin przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św
  1. Od jutra zbieramy produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla osób potrzebujących pomocy. Produkty można składać w kaplicy św. J. Kalasancjusza. 
  1. Centrum Kultury Calasanz zaprasza na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Środki pozyskane z kiermaszu przeznaczone są na działania Centrum na rzecz dzieci. 
  1. W zakrystii możemy nabyć świece wigilijne Caritas i prasę katolicką. 
  1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii zmarli śp. Łucja Sąsiadek, Zygmunt Kaleta, Zofia Bruzda, Alfreda Liszka i Magdalena Groblicka-Wójcicka. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek.