1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka. O godz. 17.30 - Nabożeństwo Majowe.

2. W miesiącu maju zapraszamy do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych, które odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o 17.30.

3. Dzisiaj po południu organizujemy V Parafialny Piknik Rodzinny. Chcemy, żeby była to okazja dla całych rodzin do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia i integracji na wspólnej rywalizacji sportowej i zabawie. W programie: finały Turnieju Piłki Nożnej oraz Koncert Charytatywny zespołów muzycznych i pokazy zespołów tanecznych, kiermasz i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. W czasie trwania festynu odbędzie się kwesta na rzecz Stowarzyszenia „Koliber” dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Piknik rozpocznie się o godz. 14.00, a zakończy ok. godz. 20.00. Chętni, którzy chcieliby jeszcze zgłosić drużynę do turnieju piłki nożnej w kategoriach: szkoła podstawowa; gimnazjum i liceum oraz dorośli, prosimy o przyjście na godz. 14.00 na boisko Wieczystej.
Już od godziny 11.00 rozpocznie się Akcja Krwiodawstwa w specjalnie do tego przystosowanym autobusie. Akcja ta potrwa do godz. 15.00. Aby oddać krew, trzeba mieć minimum 18 lat, być zdrowym, przez ostatnie 48 godzin nie spożywać alkoholu, a w dniu oddania krwi – zjeść lekkostrawne śniadanie. Organizacja festynu pociąga nieuniknione koszty. Dlatego prosimy również parafian o pomoc w sfinansowaniu kosztów, ofiarami do skarbony – serca.

4. Jutro w liturgii obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła.

5. Zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej na comiesięczne spotkanie – jutro po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym.

6. Dekretem z 3 kwietnia 2013 roku Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił zatwierdzenie przez Stolicę Apostolską wpisu do kalendarza diecezji polskich nowego święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Już od tego roku będzie ono obchodzone zawsze w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny dziękować możemy za sakrament kapłaństwa, modlić się za duszpasterzy i o powołania. Zapraszamy Was zatem do tej modlitwy w najbliższy czwartek.

7. W najbliższą sobotę 25 maja, o godz. 11.00, w naszym kościele, ks. bp Antoni Długosz udzieli święceń diakonatu klerykom Radosławowi Boboniowi i Andrzejowi Lisiakowi oraz święceń kapłańskich, diakonom: Dawidowi Borkowskiemu, Waldemarowi Klajstowi i Przemysławowi Belcyrowi. Parafian zapraszamy na uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących święcenia.

8. Akcja Katolicka serdecznie zaprasza Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel, która odbędzie się 15 czerwca. Koszt przejazdu to 45 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
Przypominamy, że trwają także zapisy na pielgrzymkę do Świnic Warckich, Głogowca, Lichenia, Kalisza i Leśniowa, która odbędzie się w dniach 28-30 czerwca.