1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a w przyszłą niedzielę będzie błogosławieństwo rodzin. Także dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, następnie adoracja w ciszy, a o 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne na zakończenie adoracji.

2. Zapraszamy dzisiaj na kolejną AKCJE KRWIODAWSTWA, która odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00.

3. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które odprawiane będą przez cały Adwent w dni powszednie o g. 6.30. Gorąco zapraszamy do uczestniczenia w tej wyjątkowej celebracji ku czci Matki Bożej duchowo przygotowującej nas do Bożego Narodzenia. Potraktujmy Roraty jako sposób na to, aby Bogu powierzyć te wszystkie zadania którym musimy sprostać w ciągu dnia. Szczególnie zapraszamy dzieci z przygotowanymi lampionami. Dla dzieci po Mszy Świętej organizujemy małe śniadanie w parafialnej kawiarence, a dorosłym proponujemy poranną kawę.

4. W tym tygodniu:
- w Pierwszy Czwartek Miesiąca: zapraszamy ministrantów, lektorów i dzieci ze scholi na Mszę Św. o godz. 18.00. „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.
- w Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów o g. 16.30. Na pół godziny wcześniej spowiedź. Chorych w naszej parafii odwiedzimy przed południem. Studentów zapraszamy na adorację i Eucharystię o godz. 19.30.
- w Pierwszą Sobotę Miesiąca: Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. O godz. 18.00 Msza Św., a po niej adoracja do godz. 21.00.

5. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej błogosławimy opłatki, które od ołtarza weźmiemy do swoich domów na wigilijny stół. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary. Informujemy zarazem, że nikt z upoważnienia parafii nie będzie roznosił opłatków do mieszkań parafian.

6. Od jutra do 15 grudnia do koszy wystawionych przy kaplicy Kalasancjusza zbierać będziemy produkty żywnościowe, które posłużą do zrobienia paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Również od przyszłej niedzieli członkowie Zespołu Charytatywnego rozprowadzać będą świece wigilijne „Caritas”.

7. Do skarbony-serca składamy zbieramy dzisiaj ofiary na wykonanie organów i witraży. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy w listopadzie złożyli ofiary indywidualne. Jutro o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza Święta dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców.

8. Dzisiaj po Mszach Świętych można jeszcze składać formularze zgłoszenia kandydatów do Rady Parafialnej. Należy je składać u dyżurującej osoby z obecnej Rady, przy kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

9. Dyrekcja Gimnazjum nr 11 i XXIII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Seniorów Lotnictwa zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów na Mikołajkowy Wieczór Eksperymentów Naukowych, w najbliższą środę, 4 grudnia 2013 r. o godz. 18.00.