1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków świętujących w grudniu swoje małżeńskie jubileusze. Za tydzień błogosławieństwo osób żyjących samotnie.

2. We wtorek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6.30 odprawione zostanie ostatnie nabożeństwo Rorat. Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 nie będzie. Zasiądziemy natomiast w rodzinach przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o chrześcijańskiej oprawie wigilijnej wieczerzy: wspólnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa oraz o śpiewie kolęd. W jedności i miłości dzielmy się opłatkiem. Niech będzie to również czas przebaczenia i pojednania. Na godz. 24.00 zapraszamy na „Pasterkę”. Przyjdźcie jak najliczniej i całymi rodzinami, aby zaczerpnąć z tej wyjątkowej atmosfery nocy Bożego Narodzenia.

Przed „Pasterką”, o godz. 23.30 będzie modlitewne czuwanie i zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ofiary na tacę składane w czasie Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia.

3. W środę świętować będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Świętych – jak w każdą niedzielę.

4. W czwartek - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu na Mszę Świętą o godz. 12.30 w sposób szczególny zapraszamy małżonków, którzy w tym roku świętowali jubileusze 25 – lecia i 50 – lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. W czasie Mszy Świętej wszyscy obecni małżonkowie wraz z jubilatami odnowią przysięgę małżeńską.

6. Pod chórem są jeszcze do nabycia ostatnie świece wigilijne, a w zakrystii można otrzymać opłatki.

7. W Boże Narodzenie otrzymamy parafialną gazetkę „Głos Ostrej Bramy” z kalendarzem na kolejny rok i planem tegorocznej kolędy.