1. Dzisiaj:
- o godz. 15.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca Godzina Miłosierdzia, potem adoracja w ciszy zakończona Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30

2. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych, które odprawiane będą codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele i święta o 17.30.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek przystąpią do I Komunii Świętej.

4. Dzisiaj do skarbony – serca odbywa się kolejna zbiórka na rzecz syryjskich rodzin w ramach akcji charytatywnej Caritas Polska "Rodzina Rodzinie". Jest to już szósty z kolei miesiąc, zatem serdecznie dziękujemy wszystkim za wielkie serce i hojność, dzięki czemu mogliśmy w sumie pomagać przez pół roku 32 rodzinom syryjskim.
W czerwcu będzie można też złożyć dobrowolne ofiary na ten cel. Z tego, co zbierzemy w czerwcu i z nadwyżek, które pozostały z poprzednich miesięcy zadeklarujemy na najbliższe miesiące pomoc konkretnej liczbie rodzin. Bóg zapłać!

5. W zakrystii trwają w dalszym ciągu zapisy na organizowaną od 25 do 27 maja pielgrzymkę do sanktuariów: w Warszawie, Niepokalanowie, Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Błotnicy. Z przykrością należy stwierdzić, że po raz kolejny z naszej parafii mamy bardzo dużą trudność znaleźć minimum 40 osób na wyjazd autokarowy. Tym razem jest to pielgrzymka trzydniowa, ale podobnie jest z organizowanymi wcześniej pielgrzymkami jednodniowymi. Zachęcamy zatem po raz kolejny, aby pomyśleć o dołączeniu do najbliższej pielgrzymki.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Bogdan Sieklicki i Zofia Zagórska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…