1. Dzisiaj:
- o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nabożeństwem Majowym

2. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Nabożeństwach Majowych, które odprawiane są codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele i święta o 17.30.

3. W najbliższą sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przygotowuje je nasza parafialna wspólnota Wieczyste Przymierze. Rozpocznie się ono o godz. 20.00, a zakończy o 24.00.

4. W zakrystii trwają w dalszym ciągu zapisy na organizowaną od 25 do 27 maja pielgrzymkę do sanktuariów: w Warszawie, Niepokalanowie, Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Błotnicy. Zachęcamy zatem po raz kolejny, aby pomyśleć o dołączeniu do najbliższej pielgrzymki.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na pomoc rodzinom z Syrii. Tym razem była to kwota 16 206 zł. Tym samym zakończyliśmy półroczną pomoc, jaką zadeklarowaliśmy jako parafia dla 32 rodzin z Aleppo. W gablotach i na drzwiach wejściowych umieściliśmy krótkie informacje o tych rodzinach. W sumie przez 6 miesięcy złożyliście kwotę 113 561 zł., 450 dolarów USA i 30 Euro. To bardzo konkretny i piękny gest miłosierdzia i solidarności z cierpiącymi, za który jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdej i każdemu z Was.
Jeszcze w czerwcu będzie można złożyć ofiary na ten cel, które razem z kwotą, która pozostała z poprzednich zbiórek posłuży na dalszą pomoc innym syryjskim rodzinom. Można będzie również zadeklarować indywidualną pomoc.

6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii głosił będzie ksiądz z parafii w Balicach. Parafia ta buduje kościół, a nasza wspólnota jest jedną z tzw. parafii patronackich, która pomaga w tej budowie przez ofiary składane na tacę.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maria Łabaj i Krystyna Wypasek. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…