1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień błogosławieństwo rodzin.
- po południu, o 15.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca - Godzina Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy. O 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

2. W najbliższą niedzielę, w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się liturgiczny obrzęd objęcia parafii przez nowego proboszcza o. Tomasza Jędrucha. Serdecznie zapraszamy na tę ważną uroczystość.

3. Rozpoczęły się Nabożeństwa Różańcowe. Są one odprawiane codziennie o godz. 17.15. Na tę godzinę zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci. Proponujemy także wspólne odmawianie różańca osobom później kończącym pracę od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza (otwarte będzie tylko wejście do kaplicy).

4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski, który będzie przeżywany pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Z tej racji przed kościołem będzie przeprowadzona kwesta na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia" dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości.

5. Młodzież klas I i II szkół średnich, bezpośrednio przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (czyli ukończyli już wcześniej 2 lata przygotowań) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę, 10 października, na godz. 18.45. Spotkanie odbędzie się w Kaplicy Kalasancjusza.

6. Od przyszłej niedzieli, wyłącznie w zakrystii, będzie można zamawiać intencje Mszy św. na pierwsze półrocze przyszłego roku. Przyjmujemy również intencje Mszy św. gregoriańskich.

7. Centrum Kultury Calasanz zaprasza dzieci na gimnastykę korekcyjną w czwartki o 17.00, a dorosłych na gimnastykę rehabilitacyjną w poniedziałki o 8.00 i czwartki o 18.00. Dorosłym proponujemy również naukę języka angielskiego w czwartki o 17.00.
W dalszym ciągu zapraszamy chętnych uczniów klas 8 do pomocy w prowadzeniu zajęć. Parafialny Klub Sportowy „Porta” zaprasza dorosłych na siatkówkę we wtorki i czwartki w godz. 20.00 - 21.30.

8. Od przyszłej niedzieli będzie można składać wypominki za zmarłych. Z tyłu kościoła będą wyłożone koperty z kartkami do wypełnienia.

9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Władysław Bulka. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…