1. Dzisiaj módlmy się w intencji naszej Ojczyzny i o światło Ducha Świętego dla głosujących.

2. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.

3. Po południu: - o godz. 15.30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców, a o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową i procesją ze świecami.

4. Również dzisiaj, z racji Dnia Papieskiego, przed kościołem prowadzona jest kwesta na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Dziękujemy wpłacającym i osobom kwestującym – Akcji Katolickiej i młodzieży.

5. Od dzisiaj, wyłącznie w zakrystii, można zamawiać intencje Mszy św. na pierwsze półrocze przyszłego roku. Przyjmujemy również intencje Mszy św. gregoriańskich.

6. Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.15. Na tę godzinę zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci. Różaniec dla osób później kończących pracę - od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 w kaplicy Kalasancjusza.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej, w sali dolnego kościoła.

8. W środę wspominamy bł. Piotra Casaniego, najbliższego współpracownika Fundatora naszego Zakonu.

9. Młodzież klas I szkół średnich, która jeszcze nie zapisała się na bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkania, które odbywają się w środy o godz. 19:00 lub w czwartki o godz. 19:00. Możliwość zapisu do końca października!

10. W piątek święto św. Łukasza. Pamiętamy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia.

11. Można już składać wypominki za zmarłych. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty z kartkami. Prosimy o zaznaczenie, czy wypominki mają być listopadowe czy roczne.

12. Centrum Kultury Calasanz zaprasza dzieci na gimnastykę korekcyjną w czwartki o godz. 17.00. Dorosłych zapraszamy na gimnastykę rehabilitacyjną w poniedziałki o godz. 8.00 i w czwartki o godz. 18.00. oraz na język angielski w czwartki o godz. 17.00. Chętnych uczniów z klas 8 zapraszamy do pomocy w prowadzeniu zajęć.

13. Za tydzień niedziela misyjna. Kazania wygłosi o Grzegorz Misiura – Rektor naszego seminarium. Taca będzie przeznaczona na misje.

14. Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać kremówki papieskie z cytatami św. Jana Pawła II. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na fundusz ministrancki.

15. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Helena Zdebska i Marianna Zielińska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...