1. Dzisiaj, o godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

2. Jutro przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, ulicami Meissnera, Ugorek, Ułanów i Łąkową. Zapraszamy Parafian do udziału w procesji. Prosimy o przyjście dzieci do sypania kwiatów, asysty procesyjnej do baldachimu, feretronów i chorągwi.

5. W trakcie Oktawy Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszamy na nie Parafian, w szczególności dzieci, służbę liturgiczną i wszystkich, którzy chcą się włączyć w asystę procesyjną.

6. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi przed Mszami św. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Chorych, z posługą sakramentalną, odwiedzimy przed południem.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas adoracji do godz. 21.00 będziemy się modlić w obronie życia.

8. W niedzielę, za tydzień, będziemy gościć wolontariuszkę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu w Krakowie, która w sierpniu br. wyjeżdża na roczną misję do Zambii. Będziemy mogli wesprzeć to działo ofiarami do skarbony serca.

9. Prowincjał Zakonu Pijarów skierował apel do osób związanych z naszym Zakonem: „Jako duszpasterze i wychowawcy pracujący z dziećmi i z młodzieżą włączamy się w działanie Kościoła na rzecz chronienia ich i naprawiania zła wyrządzonego im w przeszłości. Być może nie wiemy o wszystkich przypadkach wykorzystania małoletnich lub nadużyciach władzy i sumienia względem dorosłych, które miały miejsce w naszym środowisku. Dlatego apeluję do osób mających jakąkolwiek wiedzę o takich przestępstwach, aby je zgłaszały do Delegata ds. ochrony małoletnich oraz do organów ścigania. Szczegółowe wiadomości znajdują się na stronie internetowej parafii i na tablicach przy wejściach do kościoła.

10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

11. W ostatnim tygodniu, z naszej parafii zmarli: śp. Barbara Jastrzębska, Stefan Sałęga, Janina Jękot, Adam Kurkiewicz, Józef Senderek, Robert Szyndler i Czesława Kieca. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…