1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień zapraszamy na błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka.

2. W każdy czwartek, w kaplicy Kalasancjusza jest prowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz. 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy trwa do godz. 18.00. W tym czasie jest również stały dyżur spowiedników. Serdecznie zapraszamy.

3. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00! Msza święta wieczorna będzie tylko o godz. 19.15.

4. W lipcu i sierpniu ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Informacje o zmianach znajdują się w gablotach.

5. Zostało już wymienione jedno z dwóch okien, które zamierzaliśmy wymienić. W tym tygodniu rozpoczynamy prace przy wymianie drugiego okna. Całkowity koszt wymiany to prawie 70 tys. zł. Jeśli jesteście w stanie wesprzeć te prace, prosimy o składanie ofiar na ten cel do skarbony - serca, przez cały miesiąc lipiec. Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli takie ofiary.

6. W tym tygodniu w liturgii w środę przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Ojcu Świętym.

7. Prasa katolicka jest dzisiaj do nabycia w zakrystii. Polecamy najnowszy numer miesięcznika „List”, z dołączonym medalikiem św. Benedykta.